Pyhäranta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pyhäranta
Pyhärannan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Pyhäranta is located in Finlanda
Pyhäranta
Pyhäranta
Vendndodhja e Pyhäranta në Finlandë

Koordinatat: 60°57′V 21°26.5′L / 60.950°V 21.4417°L / 60.950; 21.4417

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Leena Hoikkala
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pyharanta.fi

Pyhäranta (finlandisht: Pyhärannan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]