Masku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masku
Maskun kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Masku is located in Finlanda
Masku
Masku
Vendndodhja e Masku në Finlandë

Koordinatat: 60°34′V 22°6′L / 60.567°V 22.100°L / 60.567; 22.100

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jaakko Olenius
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 204,11[1] km2
Popullsia 9747[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.masku.fi


Masku (Maskun kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]