Komunat e Finlandës Jugperëndimore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

28 komunat e Finlandës JugperëndimoreFinlandë janë të ndara në nën-rajone.


Nën-rajoni Åboland–Turunmaa[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Salo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Turku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Vakka-Suomi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Loimaa[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Finlandës Jugperëndimore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale