Aura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Aura, Finland)
Jump to navigation Jump to search
Aura
Auran kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aura is located in Finlanda
Aura
Aura
Vendndodhja e Aura në Finlandë

Koordinatat: 60°39′V 22°35′L / 60.650°V 22.583°L / 60.650; 22.583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jari Kesäniemi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.57 km2[1] km2
Popullsia 3998[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1917
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.aura.fi

Aura (finlandisht: Auran kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. 
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]