Son Servera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Son Servera
Komunë
noform
Parish church of St. John the Baptist
Stema_figura
Vendndodhja
Son Servera is located in Spanjë
Son Servera
Son Servera

Koordinatat: 39°37′15″V 3°21′36″L / 39.62083°V 3.36000°L / 39.62083; 3.36000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Llevant
Kryetari i Bashkisë José Barrientos Ruiz
Partia PSIB-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.56 km2
Lartësia 103 m (m.n.d.)
Popullsia 12215 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 37′ 15″ Veri

3° 21′ 36″ Lindje

Faqja Zyrtare www.sonservera.es


Son Servera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Llevant, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Son Servera ka 12215 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]