Soni mes yjesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Demi Lovato

Soni mes yjesh është një serial amerikan i krijuar nga Steve Marmel që ndjek eksperiencat e adoleshentes Soni Monro (emri i vërtete- Demi Lovato). Seritë e para kane filluar ne 8 shkurt ne United States.

Titulli Titulli
Emri i serialit Soni mes yjesh
Viti i daljes se serialit 2009
Numri i sezoneve 2
Numri i episodeve 47
Zhanri Familjar, Komedi
Kanali origjinal Disney Channel
Origjina e qytetit United States

Ne role kryesore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Demi Lovato si Soni Monro
  • Tiffany Thorton si Toni Hart
  • Sterling Knight si Çad Dilan Kuper
  • Brandon Mychal Smith si Niko Harris
  • Doug Brochu si Gredi Mitçel
  • Allisyn Ashley Arm si Zora Lançaster

Historia e Serialit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Soni Monro një vajze adoleshente ka ëndërr të saj të shkoje në Hollivud. Një ditë ajo shkoi atje dhe zuri disa miq të saj të cilët janë Toni, Gredi, Niko dhe Zora. Ajo merrte pjese në shume skeçe me ta P.sh. So Randoom. Por ajo kishte një rivalitet me grupin tjetër në Hollivud, aktorin me te mire te Mekenzi Falls.

Episodet e serialit Soni mes yjesh (sezoni 1)

Numri i episodit Emri i episodit
1 "Sketchy Beginnings"
2 "West Coast Story"
3 "Sonny at The Falls"
4 "You've Got Fan Mail"
5 "Cheater Girls"
6 "Three's Not Company"
7 "Poll'd Apart"
8 "Fast Friends"
9 "Sonny with a Chance of Dating"
10 "Sonny and the Studio Brat"
11 "Promises, Prom-misses"
12 "The Heartbreak Kids"
13 "Battle of the Networks' Stars"
14 "Prank'd"
15 "Tales From the Prop House"
16 "Sonny in the Kitchen with Dinner"
17 "Guess Who's Coming to Guest Star"
18 "Hart to Hart"
19 "Sonny in the Middle"
20 "Cookie Monsters"
21 "Sonny: So Far"

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]