Sonja Stoliq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sonja Stoliq (Serbisht: Соња Столић Sonja Stolić, lindi më 21 prill 1980) është atlete serbe. Ajo ka marrë pjesë në Lojërat Olimpike Verore 2000 në vrapimin 5000 metra. Trajneri i saj është Desimir Gajić. Klubet e saj ka qenë Mokra gora - Zubin Potok dhe Red Star Belgrade.