Sopoti (Kavadar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sopoti (Kavadar)
Сопот
Fshat
noform
Vendndodhja
Sopoti (Kavadar) is located in Maqedonia e Veriut
Sopoti (Kavadar)
Sopoti (Kavadar)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 866 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1430
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 29′ 24″ Veri

22° 01′ 29″ Lindje

Popullsia 804 banorë (2002)