Sot de Chera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sot de Chera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sot de Chera is located in Spanjë
Sot de Chera
Sot de Chera

Koordinatat: 39°37′18″V 0°54′43″P / 39.62167°V 0.91194°P / 39.62167; -0.91194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë José Rafael Rodrigo Boronat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.8 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 405 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sotero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46168
Koordinatat 39° 37′ 18″ Veri

0° 54′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/sot_de_chera


Sot de Chera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sot de Chera ka 405 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]