Soto del Barco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Soto del Barco
Qytet
Stema_figuraBandera de Soto del Barco.gif
Vendndodhja
Soto del Barco is located in Spanjë
Soto del Barco
Soto del Barco

Koordinatat: 43°33′V 6°6′P / 43.550°V 6.100°P / 43.550; -6.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Pravia
Kryetari i Bashkisë María del Carmen Arango Sánchez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.09 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33138
Faqja Zyrtare www.sotodelbarco.com


Soto del Barco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pravia, të provincës Asturias, në Asturias. Soto del Barco ka 1981 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.09 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]