Soto del Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soto del Real
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Soto del Real is located in Spanjë
Soto del Real
Soto del Real

Koordinatat: 40°45′15″V 3°47′0″P / 40.75417°V 3.78333°P / 40.75417; -3.78333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Cuenca Alta del Manzanares
Kryetari i Bashkisë Juan Lobato Gandarias
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.17 km2
Lartësia 921 m (m.n.d.)
Popullsia 8294 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi See text
Vendasit Sotorrealeño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28791
Prefiksi 847
Koordinatat 40° 45′ 15″ Veri

3° 47′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-sotodelreal.es


Soto del Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca Alta del Manzanares, të provincës Madrid, në Madrid. Soto del Real ka 8294 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]