Souf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Souf
arabisht : مدينة سوف
Qytet
noform
Vendndodhja
Souf is located in Jordania
Souf
Souf
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°16′20.21″V 35°53′29.03″L / 32.2722806°V 35.8913972°L / 32.2722806; 35.8913972

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Jerash
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 16′ 20.21″ Veri

35° 53′ 29.03″ Lindje

Souf (arabisht: مدينة سوف) është një qytet në governoratin JerashJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Souf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale