Dallime mes rishikimeve të "Çekosllovakia"

Jump to navigation Jump to search
v
r2.7.3) (Robot: Modifying tl:Czechoslovakia to tl:Tsekoslobakya; Ndryshime kozmetike
v (roboti shtoj: jv:Cekoslowakia)
v (r2.7.3) (Robot: Modifying tl:Czechoslovakia to tl:Tsekoslobakya; Ndryshime kozmetike)
[[FileSkeda:Czechoslovakia01.png|thumb|250px]]
[[FileSkeda:Czechoslovakia.png|thumb|250px]]
'''Çekosllovakia''' është emri i ish konfederatës mes [[Republika Çeke|Republikës Çeke]] dhe [[Sllovakia|Sllovakisë]]. Shpërbërja e konfederatës u bë në mënyrë paqësore më [[1993]].
 
{{gjeo-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Shtete të shuara]]
[[CategoryKategoria:Çekosllovaki]]
 
[[af:Tsjeggo-Slowakye]]
[[ta:செக்கோசிலோவாக்கியா]]
[[th:ประเทศเชโกสโลวาเกีย]]
[[tl:CzechoslovakiaTsekoslobakya]]
[[tr:Çekoslovakya]]
[[uk:Чехословаччина]]

Menyja e lëvizjeve