Ndryshimi mes inspektimeve të "Kandili i detit"

Jump to navigation Jump to search
270 bytes added ,  7 vjet më parë
medusa
(jane shume te qelbur)
(medusa)
--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET){{fjala|Kandili i detit|Kandili}}
{{fjala|Kandili i detit|Kandili}}
'''Kandili i detit''' është [[kafsha|kafshë]] deti me trup në trajtë kërpudhe e të bardhë si [[pelte]], që lëshon një lëngë djegës.Ka formën e umbrellës<ref><small>[[Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe]] - [[Tiranë]], [[1980]] </small></ref>
{{zoo-cung}}
==B[[xc]]
==Burim i të dhënave==
<references />
 
[[Category:kafshë deti]]
 
[[ru:Medusozoa]]
ai mund te haje njerez sidomos pleqte se e kane gjakun e hidhur
ata jetojne vec e vec dhe ne grupe me nga nje person
trupi ka ngjyre te verdhe dhe lahet me shampo wash and go ose me jonson baby dhe lan dhembet me kolinoz colgate
Anonymous user

Menyja e navigimit