Kafsha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Lloje të kafshëve.

Kafsha është një qenie e gjallë, që ka aftësinë të lëvizë vetë dhe të ndiejë, por nuk është në gjendje të mendojë e të veprojë në mënyrë të ndërgjegjshme.

Në ligj në termin Kafshë përfshihen edhe shpezët, peshqit dhe bletët, larvat që jetojnë të lira dhe format larvore riprodhuese, por pa përfshirë format fetale ose embronike.Kafshet kanenevoje per mbrojtje.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]