Krimbi i mëndafshit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Krimbi i mëndafshit apo Bombyx mori (Linnaeus, 1758) është një specie fluture e familjes Bombycidae, dhe vjen nga Azia orientale.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lemaire, C. & Minet, J. (1999). Walter de Gruyter (red.). Kristensen, N. P. (Ed.) - Handbuch der Zoologie / Handbook of Zoology, Band 4: Arthropoda - 2. Hälfte: Insecta - Lepidoptera, moths and butterflies (në anglisht). Teilband/Part 35: Volume 1: Evolution, systematics, and biogeography. ff. 321–354.  978-3-11-015704-8. OCLC 174380917.Mirëmbajtje CS1: emra të shumëfishtë: lista e autorëve (link)