Ndryshimi mes inspektimeve të "Kafsha"

Jump to navigation Jump to search
32 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Wikidata_interwiki)
'''Kafsha''' është një qenie e gjallë, që ka aftësinë të lëvizë vetë dhe të ndiejë, por nuk është në gjendje të mendojë e të veprojë në mënyrë të ndërgjegjshme.
 
Në ligj në termin ''Kafshë'' përfshihen edhe shpezët, [[Peshku|peshqit]] dhe bletët, larvat që jetojnë të lira dhe format larvore riprodhuese, por pa përfshirë format fetale ose embronike.Kafshet kanenevoje per mbrojtje.
 
== Shiko edhe ==
10

edits

Menyja e navigimit