Changes

Jump to navigation Jump to search
v
Fix
'''Ishulli Mauricius''' është ishull në [[oqeani]]n [[Indian]]. Mauriciusi është vend në kuadër të së cilit janë edhe ishujt: ''Rodrigez'', ''Kargados'', ''Karahos'' dhe ''Agalega''. Ky vend krejtësisht ka një sip. prej 2.045 km2, dhe numri i popullsisë sillet rreth 1 milion banorë. Kryeqytet i këtij vendi është [[Prt Luis]] me reth 200 000 banorë.
 
[[CategoryKategoria: Ishuj]]
 
[[an:Maurizio]]

Menyja e navigimit