Ndryshimi mes inspektimeve të "Gisele Bündchen"

Jump to navigation Jump to search
392 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Reverted to revision 1326099 by Addbot on 2013-04-04T16:58:26Z)
[[Skeda:Gisele Bündchen 2006.jpg|thumb|right|Gisele Bündchen]]
'''Gisele Bundchen Caroline Bundchen'''<ref>[http://www1.folha.uol.com.br/ilustrada/2015/04/1620337-edicao-colaborativa-da-wikipedia-e-marcada-por-disputas-ideologicas.shtml Edição colaborativa da Wikipédia é marcada por disputas e negociações]</ref><ref>[http://moda.terra.com.br/gisele-caroline-bundchen-veja-o-nome-real-das-tops,3ebb34dab7648410VgnVCM20000099cceb0aRCRD.html Veja os nomes de verdade das tops models]</ref> (lindur më [[20 korrik]] [[1980]]) është një modele braziliane dhe aktore e rastit e filmit. Sipas Forbes, ajo është modeli më i lartë i paguar në botë dhe gjithashtu nder gjashtëmbëdhjetë femrat me te pasura në botën argëtuese, me një pasuri rreth 150 milion dollarë. Bündchen vepron gjithashtu si një ambasadore e vullnetit të mirë për Mjedisin e Programit te Kombeve të Bashkuara.
 
== Familja dhe jeta e hershme ==
1

edit

Menyja e navigimit