Dallime mes rishikimeve të "Saharaja"

Jump to navigation Jump to search
53 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
= Drita =
Sahara-ja permben nje nga vendet me te ndricuara ne bote. Denizi eshte ZVARRANIK  
 
= Lageshtia =
Lageshtia relative e ajrit ne pergjithesisht eshte e jashtezakonisht e ulet .Sahara-ja veriore ka nje lageshti prej 20%-35% ne vere dhe 35%-55% gjate dimrit.
 
Denizi eshte kar ose pidh .
 
= Era =

Menyja e lëvizjeve