Dallime mes rishikimeve të "Saint-Jérôme"

Jump to navigation Jump to search
1 byte removed ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
No edit summary
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Cathedrale st-jerome pour Wikipedia Yvan Leduc auteur 5 aout 09.jpg
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura = Blason ville ca Saint-Jérôme (Québec).svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = CAN
| kryetari2 =
| partia_udhëheqëse2 =
| data_zgjedhjes2 =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| www = www.vsj.ca/
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto =
| gjatësia = -74
}}
'''Saint-Jérôme''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Laurentides]], provinca [[Kebek]], në [[Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 89.37 &nbsp;km² dhe popullsi 68456 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>
 
== Referenca ==
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.vsj.ca/|Faqja Zyrtare www.vsj.ca/}}
 
{{Ndarja administrative në Kebek}}

Menyja e lëvizjeve