Dallime mes rishikimeve të "Zajmina Vasjari"

Jump to navigation Jump to search
373 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 185.120.38.114 (diskutimet) në versionin e fundit nga AIbot.
(Shtova permbajtje dhe regullova gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 185.120.38.114 (diskutimet) në versionin e fundit nga AIbot.)
'''ZaiminaZajmina Vasjari''' është një këngëtare shqiptare. U lind në [[Durrës]][[17 qershor]] të vitit 1989[[1986]]. Mban titullin e “Miss Shqipëria". Ka fituar cmime ne festivale te ndryshme muzikore. Kenget e saj jane bere hite qe kur ajo ishte fare e vogel. Zaimina eshte diplomuar per arkitekture dhe krahas muzikes ka edhe shume talente te tjera si pikturen fotografine dhe stilimin. Se fundmi ajo ka hapur nje linje te sajen te veshjeve per femra nen siglen Zaimina Vasjari Store2002”. Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj dhe vazhdon te etiketohet si ikona e bukurise shqiptare.
 
{{cung}}
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Këngëtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Lindje 19891986]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]

Menyja e lëvizjeve