Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Grenadës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
vNo edit summary
 
[[Skeda:Flag of Grenada.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Grenadës]]
'''[[Flamuri]] kombëtar i [[Granadë]]s''' u adoptua pas pavarsisë së vendit nga [[Britania e Madhe]], më [[7 shkurt]] [[1974]]. Gjashtë yjet në vijën e kuqe simbolizojnë gjashtë njësitë administrative të [[Grenadë|GranadëGranadës]]s, apo siç njihen me emrin "parish", kurse ylli në mes i rrethuar nga një disk i kuq, simbolizon kryeqytetin, [[Saint George's, Grenada|Saint George's]].
 
== Shih dhe këtë ==
3.727

edits