Dallime mes rishikimeve të "Brigada e Tretë Sulmuese e Sanxhakut"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
[[FileSkeda:Treća proleterska sandžačka brigada.jpg|thumbparapamje|Brigada e Tretë Sulmuese e Sanxhakut]]
'''Brigada e tretë Sulmuese e Sanxhakut''' u formua më 5 qershor 1942 nga luftëtarët e Aradhave Partizane të Plevles dhe Bjellopoljes, Batalionit të Zllatarit si dhe Çetës Mileshevka. Në ditën e formimit të saj, ajo kishte pesë batalione, prej rreth 958 luftëtarësh.
 
* [[Brigadat e Maqedonisë në LNÇ]]
{{cung}}
 
[[Kategoria:Sanxhaku i Pazarit të Ri]]
[[Kategoria:Lufta e Dytë Botërore]]
[[Kategoria:Brigada]]
236

edits

Menyja e lëvizjeve