Përdoruesi diskutim:Draken1

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Draken1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
  Përshëndetje Draken1, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
  Gtk-dialog-info.svg

  Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

  Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

  Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

  faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

  Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

  Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Olsi (diskutimet) 13 nëntor 2017 23:46 (CET)Reply[përgjigju]

  Në ndihmën tënde janë faqet:


  Not Albanian? sq-0? Click here!


  Ju faleminderit koleg. --Drakena (diskutimet) 14 nëntor 2017 00:10 (CET)Reply[përgjigju]

  Mirësevjen[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përshëndetje Drakena,

  Përgëzime për artikullin tuaj të parë Numrat e telefonit në Kosovë, shumë përkthim dhe përpunim cilësor. Të shtova rolin e "Redaktuese" që të mund të kontrollosh edhe redaktimet e tua. Nëse ke pyetje ose ndonjë vështirësi në wiki, më pyet mua ose përdoruesit e tjerë të cilët besoj se do ju ndihmojë. Punë të mbarë.--Liridon (diskutimet) 15 nëntor 2017 20:05 (CET)Reply[përgjigju]

  Drakena, të shtova edhe statusin e kontrolluesit. Ky status ka edhe më shumë pergjegjesi sesa ai i redaktorit që të shtoi Liridoni, pasi mund të "mark"-osh si të kontrolluara editime të përdoruesve të tjerë, apo artikuj që nuk jane rishikuar kurrë. Arësyeja kryesore pse ta dhashë është që pashë editime shumë të mira dhe tjetra arësye është që kemi nevojë për kontrollorë. Meqë jepet zakonisht pas 300 editimesh, dhe ti ke më pak, marr përsipër të rishikoj punën tënde kur kryen punë kontrolluesi. --1l2l3k (diskutimet) 17 nëntor 2017 00:45 (CET)Reply[përgjigju]
  Mbas Vreshtarisë duhet ta besh patjetër edhe Verëtarinë, :-). Perdor këtë. Tung! --1l2l3k (diskutimet) 22 nëntor 2017 18:48 (CET)Reply[përgjigju]

  Me kësmet ... --Draken1 (diskutimet) 22 nëntor 2017 18:50 (CET)Reply[përgjigju]

  Faleminderit!--1l2l3k (diskutimet) 30 nëntor 2017 23:43 (CET)Reply[përgjigju]

  Duneku i Prishtinës[Redakto nëpërmjet kodit]

  Eshte e mundur ta pastrosh kete artikull? Nuk dua te imponoj asgje, pasi ti ke interesat e tua ne wiki, po, nese ky artikull eshte pjese e atyre interesave, te lutem ndihmo pak, pasi eshte artikull per faqe te zeze. --1l2l3k (diskutimet) 30 nëntor 2017 23:43 (CET)Reply[përgjigju]

  Nje tjeter: Nuk te imponoj te besh asgje, vetem nese ke interes. Me te mira! --1l2l3k (diskutimet) 2 dhjetor 2017 14:32 (CET)Reply[përgjigju]

  Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përshëndetje!

  Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


  Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:10 (CEST)Reply[përgjigju]