Ndryshimi mes inspektimeve të "Aurora Borealis"

Jump to navigation Jump to search
v
(GR) File renamed: File:Aurora14.jpgFile:Aurora in Nunavut.jpg Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · Location found
v ((GR) File renamed: File:Aurora-2.jpgFile:Red Aurora in Tuva.jpg Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · Location identified)
v ((GR) File renamed: File:Aurora14.jpgFile:Aurora in Nunavut.jpg Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · Location found)
: • Vjollcë – nitrogjen , mbi 96 kilometra lartësi
 
[[Skeda:Aurora14Aurora in Nunavut.jpg|thumb|Add caption here]]
Të gjitha forcat magnetike dhe elektrike reagojnë me njëra-tjetrën duke ndërruar vazhdimisht kombinimet e ngjyrave. Këto ndryshime njihen si “vallja” e aurorës<ref name=gjeneruar_automatikisht1 />.

Menyja e navigimit