Dallime mes rishikimeve të "Sipërfaqja"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.99.77.92) dhe riktheu rishikimin 1774081 nga AXRL)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Sipërfaqja sferike shprehet me ekuacionin (x-p)<sup>2</sup>+(y-q)<sup>2</sup>+(z-s)<sup>2</sup>='''R'''<sup>2</sup>
 
{{Cung}}po ashtu kjo siperfaqe e shumekendeshave shkruhet me formulen s1/2a*h
{{Cung}}
 
==Shiko dhe këtë==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve