Kategoria:Matematikë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
2rightarrow (Nuvola colors).svg Artikulli kryesor për këtë kategori është Matematika.


Matematika është trupi i diturisë i përqendruar në koncepte të tilla si sasia, struktura, hapësira dhe ndryshimi, si dhe disiplina akademike që i studion ato.

Për artikuj të dëshiruara si dhe për terminologji nga kjo lëmi, shiko këtu

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 18 këto nën-kategori, nga 18 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

*

A

B

C

E

Gj

K

Ll

M

N

  • Numra(2 k, 50 f, 0 d)

S

Sh

T

Faqet në kategorinë "Matematikë"

Kjo kategori ka 139 faqe nga 139 gjithësej.

0–9