Kategoria:Matematikë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Matematikë
2rightarrow (Nuvola colors).svg Artikulli kryesor për këtë kategori është Matematika.


Matematika është trupi i diturisë i përqendruar në koncepte të tilla si sasia, struktura, hapësira dhe ndryshimi, si dhe disiplina akademike që i studion ato.

Për artikuj të dëshiruara si dhe për terminologji nga kjo lëmi, shiko këtu

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 17 këto nën-kategori, nga 17 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

*

A

B

C

E

G

K

L

M

N

  • Numra(2 k, 50 f, 0 d)

S

T

Faqet në kategorinë "Matematikë"

Kjo kategori ka 136 faqe nga 136 gjithësej.