Dallime mes rishikimeve të "Vesa Luma"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  11 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "infobox muzikant", zëvendësova: | vdekja → | death_date, | emri i vërtetë → | birth_name, | pseudonim → | alias, | webfaqja → | website, | foto → | image, | lindja → duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(→‎top: Përditësim i stampës "infobox muzikant", zëvendësova: | vdekja → | death_date, | emri i vërtetë → | birth_name, | pseudonim → | alias, | webfaqja → | website, | foto → | image, | lindja → duke përdorur AWB)
 
{{Infobox muzikantmusical artist
| emriname = Vesa Luma
| pseudonimalias =
| fotoimage = [[Skeda:Vesa Luma.jpg|250px]]
| titulli =
| emri i vërtetëbirth_name =
| lindjabirth_date = {{Ditëlindja dhe mosha/Femër|12|5|1986}} <ref>[http://www.teksteshqip.com/bio.php?aid=272 Teksteshqip.com]</ref>
| vdekjadeath_date =
| vite aktivyears_active =
| prejardhjaorigin = {{KOSicon}} [[Prishtina|Prishtinë]], [[Kosova|Kosovë]]
| instrument =
| zhanrigenre = Pop, R&B
| profesionioccupation = Këngëtare
| label =
| bashkëpunimassociated_acts =
| webfaqjawebsite =
}}
'''Vesa Luma''' (*[[12 Maj]], [[1986]] në [[Prishtina|Prishtinë]]) është [[Këngëtari|këngëtare]] nga [[Kosova]].

Menyja e lëvizjeve