Dallime mes rishikimeve të "Peter Bartl"

Jump to navigation Jump to search
124 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:peter_bartl_albanien.jpeg|thumb|right|Kopertina e librit Albanien: Vom Mittelalter bis zur Gegenwart nga Peter Bartl|250px]]
Dr. phil. Peter Bartl, u lind më 1938 në Cottbus Gjermani.
Dr. phil. Peter Bartl, u lind më [[1938]] në [[Cottbus]] , [[Gjermani]]. Studioi Sllavistikë, Turkologji dhe Histori të Europës Lindore në Göttingen dhe Mynih.
Që nga viti [[1980]] është Profesor i Historisë së Europës Lindore dhe Juglindore në Universitetin e Mynihut.
 
'''''Autor i librave:'''''
[[Skeda:peter_bartl_albanien.jpeg]]1. Albanien: Vom Mittelalter bis zur Gegenwart (Pustet, Regensburg, 1995)

Menyja e lëvizjeve