Ndryshimi mes inspektimeve të "Sabit Rrustemi"

Jump to navigation Jump to search
116 bytes removed ,  11 vjet më parë
}}
'''Sabit Rrustemi''' është i lindur më [[3 Prill]] [[1959]] në Terzijaj, fshat në afërsi të [[Zhegra|Zhegrës]], [[Komuna e Gjilanit]]. Shkollimin fillor e kryen në Zhegër, atë të mesëm në Gjilan, ndërsa studimet në Degën e Letërsisë dhe [[Gjuha shqipe|Gjuhës Shqipe]], në [[Prishtinë]].
 
== Çmimet letrare ==
Është laureat i një sërë shpërblimesh letrare ne poezi e prozë mes viteve 1979 -2005.
Anonymous user

Menyja e navigimit