Ndryshimi mes inspektimeve të "Sipërfaqja"

Jump to navigation Jump to search
275 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
[[Category:Matematikë]]138 km2
 
SYPRINA E SIPERFAQES
 
Syprina e siperfaqes matet me njesi te shprehura ne katror. Njesit matese janë: metri katror,decimetri katror, centimetri katror, milimetri katror,si dhe ato njesi me te medha se metri katror: dekametri katror, hektometri katror dhe kilometri katror.
Anonymous user

Menyja e navigimit