Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi” është një sanatorium tuberkulozi i krijuar në Kodrën e Fuat Beut, Tiranë në vitin 1945.[1] Spitali ka më shumë se 100 shtretër si dhe lloje dhe ambiente të ndryshme dhomash.[2]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "History of Shefqet Ndroqi Hospital" (në anglisht). SU Shefqet Ndroqi.
  2. ^ http://www.sushefqetndroqi.gov.al/historiku/

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

SU "Shefqet Ndroqi" (Uebfaqja zyrtare)