Gërmuesi i arit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Sponzoristja)
Gërmuesi i Arit (Gjyqtari, 24 Korrik 1920).

Gërmuesi i arit është një term për një person, zakonisht një grua, që angazhohet në një lloj marrëdhënieje transaksioni për para dhe jo për dashuri. Nëse shndërrohet në martesë, është një lloj martese komoditeti.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]