Jump to content

Stacioni i trenit në Pejë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Stacioni i trenit)
Stacioni i Trenit Pejë
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPejë, Kosovë
Ndërtuar1933 - 34
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës1143

Stacioni i Trenit Pejë është një monument i trashëgimisë kulturore në Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]