Jump to content

Stadiumi Gjorçe Petrov

Coordinates: 42°0′8″N 21°21′36″E / 42.00222°N 21.36000°E / 42.00222; 21.36000
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stadiumi Gjorçe Petrov është një stadium me shumë përdorim në Shkup, Republika e Maqedonisë. Aktualisht përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është shtëpia e KF Makedonija Gjorçe Petrov. Stadiumi ka 3,000 ulëse.[1]

Weblink[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

42°0′8″N 21°21′36″E / 42.00222°N 21.36000°E / 42.00222; 21.36000

  1. ^ http://www.football-lineups.com/stadium/1668/