Stadiumi i qytetit (Kërçovë)

Coordinates: 41°30′26″N 20°57′49″E / 41.507306°N 20.963583°E / 41.507306; 20.963583
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stadiumi i qytetit të Kërçovës
VendndodhjaKërçovë, Republika e Maqedonisë
Koordinatat41°30′26″N 20°57′49″E / 41.507306°N 20.963583°E / 41.507306; 20.963583
PronariKomuna e Kërçovës
Kapaciteti5,000
Përdoruesit
KF Napredok

Stadiumi i Qytetit të Kërçovës është një stadium me shumë qëllime në Kërçovë, Republika e Maqedonisë. Përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është stadiumi i KF Napredok. Stadiumi ka 5,000 ulëse.[1]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.football-lineups.com/stadium/2714/