Stadiumi i qytetit (Kratovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stadiumi i qytetit të Kratov5s
Kratovo Gradski stadion 1.jpg
Pamje e stadiumit
Vendndodhja Kratovë, Maqedoni
Kapaciteti 1,800[1]
Përdoruesit
KF Sileks

Stadiumi i Qytetit Sileks (Maqedonisht: Градски стадион Силекс-Кратово) është një stadium multifunksional në Kratovë, Republika e Maqedonisë. Aktualisht përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është stadiumi i KF Sileks. Stadiumi ka 1,800 ulëse.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://macedonianfootball.com/index.php?option=com_joomleague&func=showPlayground&p=4&pgid=6&Itemid=40