Kratova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kratovë
Кратово
Qytezë
noform
Stema_figura
Stema
Flag of Kratovo Municipality.svg
Flamuri
Vendndodhja
Kratovë is located in Maqedonia e Veriut
Kratovë
Kratovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1360
Prefiksi (+389) 031
Targa KR
Koordinatat 42° 04′ 00″ Veri

22° 11′ 00″ Lindje

Popullsia 6,924 banorë (2002)
Faqja Zyrtare www.kratovo.gov.mk/

Kratovë, (maqedonisht: Кратово/Kratovo) ёshtё qytezë nё komunën e Kratovës, Maqedoninë e Veriut.