Jump to content

Blizanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Blizancë)
Blizanca
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej6
TargatKU

Blizanca është fshat, i cili ndodhet në rajonin verilindor të Maqedonisë, komuna e Kratovës.

Ndodhet në lartësi mbidetare mbi 1100m dhe është fshat i tipit kodrinoro-malor.

Sipas regjistrimeve të popullsisë të vitit 2002, ky fshat ka vetëm 6 banorë të regjistruar zyrtarisht.