Blizanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blizanca
Fshat
noform
Vendndodhja
Blizanca is located in Maqedonia e Veriut
Blizanca
Blizanca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.108 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 03′ 09″ Veri

22° 13′ 01″ Lindje

Popullsia 6 banorë (2002)

Blizanca është fshat, i cili ndodhet në rajonin verilindor të Maqedonisë, komuna e Kratovës.

Ndodhet në lartësi mbidetare mbi 1100m dhe është fshat i tipit kodrinoro-malor.

Sipas regjistrimeve të popullsisë të vitit 2002, ky fshat ka vetëm 6 banorë të regjistruar zyrtarisht.