Stampa:Harta Republika Dominikane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Karte: Toka
Vendndodhja
Harta politiko-administrative
Skeda:Dominican Republic location map.svg
Harta fizike
Skeda:Dominican Republic relief location map.jpg


Kjo stampë përmban të dhëna koordinative nga Republika Dominikane. Këto të dhëna mund të shfrytëzohen përmes stampave {{Harta}} dhe {{Koord}}.

Të dhëna specifike[Redakto nëpërmjet kodit]

Vendodhja (Republika Dominikane)
emri Republika Dominikane
koordinatat
skajore
20.3
-72.2 ←↕→ -68.2
17.2
qendra e hartës 18°45′N 70°12′W / 18.75°N 70.2°W / 18.75; -70.2

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]