Stampa:Infobox turne futbolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Stampa:Infobox turnira futbollit të bashkohen në një stampë të vetëm.
Template documentation[view] [edit] [history] [purge]
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Infobox turne futbolli.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Infobox turne futbolli
| name         = 
| logo         = 
| caption       = 
| founded       = 
| abolished      =
| region        = 
| number of teams   = 
| current champions  = 
| most titles     = 
| broadcasters     = 
| motto        = 
| website       = 
| current       = 
}}

Parametrat[Redakto nëpërmjet kodit]

Shembull[Redakto nëpërmjet kodit]

Infobox turne futbolli
Themeluar 1955
Rajoni Europe (UEFA)
Numri i skuadrave 32 (group stage)
76 (total)
Kampioni aktual Flag of Italy.svg Milan (7th time)
Skuadra më e suksesshme Flag of Spain.svg Real Madrid (9 times)
Transmetuesit televizivë List of broadcasters
Champions League Hymn
2007–08 Champions League
{{ infobox football tournament
| current       = [[2007–08 UEFA Champions League|2007–08 Champions League]]
| logo         = 
| founded       = 1955
| region        = [[Europe]] ([[UEFA]])
| number of teams   = 32 (group stage)<br/>76 (total)
| current champions  = {{flagicon|ITA}} [[A.C. Milan|Milan]] (7th time)
| most successful club = {{flagicon|ESP}} [[Real Madrid C.F.|Real Madrid]] (9 times)
| broadcasters     = [[List of UEFA Champions League broadcasters|List of broadcasters]]
| motto        = [[UEFA Champions League Hymn|Champions League Hymn]]
}}

Shih edhe[Redakto nëpërmjet kodit]