Stampa diskutim:Islam

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Islam. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Haxhi është korrektë sepse toni bie në "i" ose Haxh xhi (Haxh-xhi) se dy xh-ja në gjuhëm shqipe nuk kanë kuptim. Si do që të jetë shqip shkruhet Haxhi edhe theksohet njashtu. Nuk e di nga e ke por ndoshta je nisur në bazë të fjalës "koordinimi", mirëpo termi Haxhi është i shqiptuar dhe termi koordinim me korrektësi duhet shkruhet ko-ordinim.--Hipi Zhdripi 8 Gusht 2006 22:39 (UTC)

Agjërimi është fjalë dominuese me kuptimin Agjërimi në islam. Si do që të jetë nëse është nevoja mund të futet një kthjellim. Shumë fjalë e pakë kuptim Agjërimi (kthjellim) aty e futë edhe kuptimet tjera.--Hipi Zhdripi 11 Tetor 2006 05:18 (UTC)