Staro Baldoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Staro Baldoci
Fshat
noform
Vendndodhja
Staro Baldoci is located in Maqedonia e Veriut
Staro Baldoci
Staro Baldoci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 209 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 27′ 57″ Veri

22° 44′ 54″ Lindje

Popullsia 269 banorë (2002)