Steyl

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Steyl (kthjellim).


Steyl
—  woonplaats  —
Steyl is located in Hollandë
Steyl
Steyl
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Venlo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°20′00″V 6°07′20″L / 51.3333°V 6.1222°L / 51.3333; 6.1222 (Steyl)Koordinatat: 51°20′00″V 6°07′20″L / 51.3333°V 6.1222°L / 51.3333; 6.1222 (Steyl)
Sipërfaqja 1,64 km2
Popullsia 4.189 banorë 2005
Dendësia 2.554,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 5935
Steyl – harta_foto

Steyl është një qytezë në Venlo, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe 1.64 km² dhe popullsi 4189 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Steyl – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu