Stijena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shkëmbi është një vendbanim i populluar në komunën e Cazinit, Bosnja dhe Hercegovina.[1] Ndodhet në afërsi të shkëmbinjve në rrëzë të malit të quajtur "Gomila" pranë rrugës magjistrale që lidh Bosanska Krupën, Ishullit Boshnjak dhe Cazinit. Zona e Stijenës është e pasur me pyje, kullota, burime te ujit, në aspektin industrial është e pazhvilluar, aktiviteti kryesor i popullsisë është bujqësia. Në Stijenë vepron një numër i vogël i shoqatave dhe sporteve kolektive: SHKA "Stijena", Shoqëria e Gjuetisë "Gomila", KF "Gomila", TaeKwonDo "Tigër" etj.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Općina Cazin". nasbih.com. Marrë më 10 prill 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)