Stojakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stojakova
Fshat
noform
Vendndodhja
Stojakova is located in Maqedonia e Veriut
Stojakova
Stojakova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bogdancë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni juglindor
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1488
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 09′ 20″ Veri

22° 34′ 39″ Lindje

Popullsia 1931 banorë (2002)