Stragova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stragova
Страгово
Fshat
noform
Vendndodhja
Stragova is located in Republika e Maqedonisë
Stragova
Stragova
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 571 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 19′ 25″ Veri

22° 06′ 17″ Lindje

Popullsia 22 banorë (2002)