Sueca, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sueca, Valencia
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Sueca Spain.svg
Vendndodhja
Sueca, Valencia is located in Spanjë
Sueca, Valencia
Sueca, Valencia

Koordinatat: 39°12′0″V 0°18′41″P / 39.20000°V 0.31139°P / 39.20000; -0.31139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Joan Baldoví Roda (2007)
Partia BNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 92.5 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 28908 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Suecà, Suecana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46410
Koordinatat 39° 12′ 0″ Veri

0° 18′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sueca.es


Sueca, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sueca, Valencia ka 28908 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 92.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]